Biyografi

Biyografi

EĞİTİMLER

2016 2. Kademe Fitness Antrenörlük
2012 MEB Egzersiz Fizyolojisi
2016 Seratonin Akademi Duruş Bozuklukları
2015 Hacettepe Üniversitesi Biyomekanik Eğitimi
2013 MEB Fonksiyonel Kuvvet
2013 EYLÜL, Paul Ekman Micro Mimic Training
2014 EKİM, Mars Athletic Training
2012 ODTU 1. Kademe Fitness Antrenörlük
2015 MEK Beslenme Eğitimi
2014 Sağlık Bakanlığı İlk Yardım Eğitimi
2013 Kickboks Siyah Kuşak 2.Dan
2012 Kickboks Hakemlik
2012 Muay Thai Hakemlik
2014 Sportif ve Postür Eğitimi
2017 Plates 1. Kademe Antrenörlük

 

DERECELER

Boks Gençler Bursa 1.  2008-2009

Boks Gençler Türkiye 4.  2008-2009

 

KİŞİYE ÖZEL ANTRENÖR

Egzersiz programlarını incelediğimizde, bir çok aşama ve metod olduğunu gözlemleriz. Egzersiz yapacak kişilerin; vücut tipleri, sağlık sorunları, duruş bozuklukları ve spor geçmişleri bu durumda belirleyicileridir.
Bu spesifik oluşum P.T. (Personal Trainer) ortaya çıkmasını sağlamıştır. PT özel veya kişisel antrenörlük anlamına gelmektedir. Antrenörlük mesleğinin üst ihtisası olarak kabul edilen PT kişi için egzersiz, besleme, dinlenme gibi unsurları programlar, uygular ve kayıt altında tutar.
PT bir sedanter veya sporcuya egzersiz programı belirleme aşamasında, bazı antropometrik ölçüm ve hesaplamalar uygular Bazan nabız, tansiyon , metabolizma hızı, vücut kitle indeksi bunlardan bazılarıdır. PT, bireylere antrenman programı hazırlamadan önce kişinin ne hedefle bu hizmeti istediğini çok dikkatli bir şekilde analiz etmelidir. Kişi, profesyonel bir sporcu, sadece kondüsyonunu geliştrmek isteyen bir birey, aşırı kilolu bir kişi veya zayıf düşmüş güçsüz bir sedanter, daha önce hiç ağırlık antrenmanı yapmamış bir kişi, uzun yıllar spor yaptıktan sonra sporu tamamen bırakmış ve yeniden başlamak isteyen bir kişi ya da daha farklı senaryolarla bir PT’ye ihtiyaç duyan bir birey olabilir.

KICKBOKS

-Yoğun İnterval Kardio Sporudur.
-Aerobik özelliği yüksektir ve fazla miktarda kalori harcanır.
-Efor sarf ederken, kalp atım hızını yükseltir, vücuda hem daha fazla oksijen girer hem de yüksek oranda terleme meydana gelir. Bununla birlikte vücuttan toksinlerin atılması daha fazla olur.
-Koordinasyonu geliştirir. Özellikle el, göz, ayak koordinasyonu.
-Günün stresinden kurtulmak için birebir özelliğe sahiptir.
-Endorfin hormonunun salgılanmasına yardımcı olur. Bu sayede kişi efor sarf ederken mutlu olur.
-El bileklerine ve ayak bileklerinize ekstra ağırlık takarak uygulama şansınız var. Bu tip bir antrenmanda, hem kardiyo hem de güç çalışması yapılır.
-Hızlı düşünme kapasitesini gelişir. Bu sayede, ne zaman atak yapılması gerektiğini ve nasıl savunma yapılacağını düşünme hızı artar.

FITNESS

Fitness genellikle ülkemizde vücut geliştirme sporu ile karıştırılan kelime anlamı net olarak bilinmeyen bir spor dalıdır. Fitness kelime karşılığı olarak sağlıklı olmak ve formda kalmaktır. Hedefide kelime anlamı gibi sağlıklı ve zinde olmak için belirli hareketleri aletsiz veya aletlerle olarak düzenli bir şekilde yapmaktır.
Vücut geliştirme sporu ile arasında çok büyük bir benzerlik olduğunu düşünmek doğru olmaz. Vücut geliştirme sporu vücudun tamamı veya bir kısmının güçlenmesi ve şekillenmesi amacıyla farklı mekan ve yöntemlerle yapılan bir spordur.